понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 116
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Малолетници се степаа во автобус на ЈСП

Малолетници се степаа во автобус на ЈСП

Во автобус на ЈСП, број 74 на булеварот „Кочо Рацин“, вчера се случила тепачка меѓу малолетници.

Според пријавеното, се работи за физичка пресметка помеѓу А.Е.(18) и малолетник од с. Горно Количани, од една страна, и двајца малолетници од с. Долно Количани, од другата страна.

Според МВР, причина за пресметката било претходно меѓусебно нетрпение. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Парламентарни избори 2020