недела, 5. декември 2021. Вести денес: 2
home Хроника

Малолетници присуствувале и конзимирале алкохол во ноќен клуб- во полициска контрола уапсени и неколку танчарки

Малолетници присуствувале и конзимирале алкохол во ноќен клуб- во полициска контрола уапсени и неколку танчарки

На 03.11.2019 во времето од 00,30 до 03,30 часот била извршена акциска контрола во пет угостителски објекти во Гостивар за откривање на малолетници кои престојуваат подолго од законски дозволеното време и кои конзумираат алкохол.

Во контролата откриени се 13 малолетници. Исто така во акциската контрола биле приведени А.Ш.(26) и О.П.(27) од Р.Албанија и С.С.(25), М.Ј.(29) и А.Ф.(25) од Р.Србија поради нерегулиран престој во РСМ.

Коронавирус