петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Малолетници повредени во сообраќајка во Битола

Малолетници повредени во сообраќајка во Битола

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка“ и ул.„Смилево“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.(42) од Битола и мопед без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Битола, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а малолетниот сопатник на мопедот се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила екипа на СВР Битола.

Коронавирус