сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Малолетници повредени откако со мопед удриле во автомобил

Малолетници повредени откако со мопед удриле во автомобил

На 14.07.2019 околу 13:50 часот на ул.„Васко Карангелевски“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Ц.С(61) од Битола  и  мопед „Априлија“со битолски регистарски ознаки, управуван од А.Р.(16) од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Клиничка болница Битола.

Додека, сопатникот на мопедот О.С.(16 ) се здобил со телесни повреди. Увид извршила екипа од СВР Битола.

 

Парламентарни избори 2020