четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 118
home Хроника

Малолетници ограбиле црква во Струмица

Малолетници ограбиле црква во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против четири малолетници од Струмица (двајца на возраст од 13 и по еден од 15 и 12 години), поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „разбојништво“.

На 12.12.2019 на влезната врата од црквата „Св.Кирил и Методиј“ во Струмица пријавените физички го нападнале Н.П., кој продавал свеќи, по што влегле внатре и одзеле пари од кутија за донации.

Коронавирус