четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 14
home Хроника

Малолетници нападнати во парк во Драчево, насилниците им украле очила за сонце

Малолетници нападнати во парк во Драчево, насилниците им украле очила за сонце

Три момчиња на возраст од околу 15 години синоќа биле нападнати во скопската населба Драчево.

Синоќа околу 22.45 часот во полициската станица Драчево, В.З. (42) пријавил дека неговиот 15-годишен син кој заедно со неговите двајца другари, додека седеле во „Парк на бранители“, на улицата „Бранко Заревски“, биле физички нападнати од страна на три лица на возраст од околу 18 години.

Притоа со закана со нож му биле одземени еден пар очила за сонце.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.