сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 80
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Малолетници нападнати во „56“ на ЈСП

Малолетници нападнати во „56“ на ЈСП

Малолетник од с. Арнакија вчера пријавил во полиција дека околу 19.30 часот додека со другари се возел во автобус на ЈСП бр.56 кој сообраќал на линија од Транспортен центар до с.Бојане, бил физички нападнат.

Нападот се случил во близина на автобуската постојка во Влае, а малолетниците, според пријавата, биле физички нападнати од неколку лица од с. Грчец кои му нанеле телесни повреди.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Коронавирус