четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 15
home Хроника

Малолетници нападнати пред угостителски објекти во Тетово

Малолетници нападнати пред угостителски објекти во Тетово

На 23.05.2021 во 12.45  часот во Полициско одделени Попова Шапка, Т.Х. од с.Гајре пријавил дека околу 12.30 часот во близина на угостителски објект на регионален пат Тетово -Попова Шапка неговиот син бил физички нападнат од З.И. од с.Гајре. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 24.05.2021 во 00.50 часот во СВР Тетово, Ф.Ј.(18) и нејзиниот малолетен брат пријавиле дека на 23.05.2021 околу 18.00 часот во близина на угостителски објект во Тетово, малолетникот по претходно недоразбирање бил физички нападнат од Р.Т. и С.Н. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.