понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Малолетници нападнале малолетничка, еден ја прободел во рака

Малолетници нападнале малолетничка, еден ја прободел во рака

Четворица малолетници од валандовското село Чалакли, вчера физички нападнале малолетничка од нивното село и притоа еден од напаѓачите и нанел убодна рана во пределот на левата надлактица, сооштија денес од СВР Струмица.

Нападот бил пријавен во Полициската станица во Валандово, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021