понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Малолетници истепале свој врсник

Малолетници истепале свој врсник

На 11.01.2022 во 18.00 часот К.Г.(51) од Скопје пријавил дека на 01.01.2022 околу 02.00 часот на подрачјето на Карпош неговиот малоллетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, од кои еден употребил тврд предмет.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус