четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Хроника

Малолетници истепале свој врсник во Ѓорче Петров

Малолетници истепале свој врсник во Ѓорче Петров
фото илустрација

Вчера во 22:30 часот М.Ц.(42) од Скопје пријавила дека околу 18 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходни недоразбирања, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, од кои едниот употребил и тврд предмет.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус