недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 32
home Хроника

Малолетници физички нападнати во АСУЦ

Малолетници физички нападнати во АСУЦ

Во Полициска станица Гази Баба Д.П.(38) и Д.Н.(39) двајцата од Скопје пријавиле дека денес околу 09,10 часот нивните деца на возраст од 15 години од страна на три непознати лица биле физички нападнати во кругот на средното училиште Боро Петрушевски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус