сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 7
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Малолетници дивееле во двор на училиште во Скопје

Малолетници дивееле во двор на училиште во Скопје

Малолетници се испотепале во двор на школо во Скопје, а настрадал и млад скопјанец кој се обидел да ги раздвои.

МВР информира дека во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор на училиште на улицата „Петре Георгиев“, по претходна расправија, дошло до физичка пресметка помеѓу двајца малолетници од една страна и други двајца малолетници од друга страна, сите од Скопје, при што едниот малолетник физички го нападнал и 28-годишниот И.А. од Скопје, кој се обидел да ги раздели.

 

Парламентарни избори 2020