среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 70
home Хроника

Малолетничка тешко повредена, возачот кој ја удрил со автомобил избегал

Малолетничка тешко повредена, возачот кој ја удрил со автомобил избегал

Во Полициската станица Кочани вчера попладне било пријавено дека на ул.„Страшо Ербапче“ непознато патничко возило удрило во малолетен пешак од Кочани и го напушило местото на несреќата.

-Малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Јавната здравствена установа Кочани, информира МВР.

Извршен бил увид од екипа од Полициската станица Кочани и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус