петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка

На 28.09.2020 во 02.15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци патничко моторно возило „голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Р.(20) од Неготино излетало од коловоз.

Во незгодата, 17- годишна сопатничка од Кавадарци се здобила со тешки телесни повреди, а возачот се здобил со телесни повреди констатирани во Општата болница Кавадарци.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.