четврток, 5. август 2021. Вести денес: 148
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Хроника

Малолетничка тешко повредена во Битола

Малолетничка тешко повредена во Битола

На 26.05.2021 во 17:20 часот на ул.„Пиринска“ во Штип, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(51) од Штип, удрило во малолетен пешак од Штип.

По незгодата, малолетничката била пренесена во Клиничка болница Штип, каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус