петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Малолетничка тешко повредена на „Партизанска“: Ја пренесувале на кликина, а возачот си заминал

Малолетничка тешко повредена на „Партизанска“: Ја пренесувале на кликина, а возачот си заминал

Вчера во 18:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ возило удрило во пешак.

14-годишна малолетничка од Скопје се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а возилото го напуштило местото на настанот.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус