четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 47
home Хроника

Малолетничка тешко повредена: Била удрена од автомобил, а возачот избегал

Малолетничка тешко повредена: Била удрена од автомобил, а возачот избегал

На 06.05.2021 во 01.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив било донесено малолетно женско лице со тешки телесни повреди здобиени во сообраќајна незгода.

-Од полициски службеници од СВР Скопје бил извршен разговор со мајката на малолетничката, И.Ч.К.(34) од Скопје, која изјавила дека на ул.„Кримска“ нејзината ќерка како пешак била удрена од едно возило, кое го напуштило местото на незгодата, информираат МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија