четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 177
home Хроника

Малолетничка пријавила дека соседот ја допирал

Малолетничка пријавила дека соседот ја допирал

Вчера попладне пензионер сексуално вознемирувал малолетно девојче во Скопје, пренесуваат од МВР.

„На 24.11.2019 во 16.29 часот во СВР Скопје малолетничка пријавила дека околу 10.00 часот нејзиниот сосед Е.С. (на возраст од околу 65-70 години) ја допирал по телото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

Коронавирус