сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Хроника

Малолетничка пријавила дека насилно била донесена во Тетово

Малолетничка пријавила дека насилно била донесена во Тетово

Несекојдневен случај на насилно однесување и физички напад е пријавен во тетовската полиција од страна на малолетничка од Скопје. Таа вчера пријавила дека во саботата насилно била донесе во Тетово.

-На 16.05.2021 во 10:00 часот во СВР Тетово малолетничка од Скопје во присуство на педагог од Центарот за социјални работи-Тетово пријавила дека на 15.05.2021 во село Маџари после вербална расправија, со употреба на сила била однесена во Тетово, каде била и физички нападната, соопшти СВР Тетово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. (МИА)

Коронавирус