вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 183
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Хроника

Малолетничка прегазена во Ченто

Малолетничка прегазена во Ченто

На крстосницата од улиците „Маџари“ и .„Финска“ во Скопје, вчера автомобил „Ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Н. (41) од с.Сингелиќ, удрило во пешак 15-годишно девојче од Скопје.

-По ударот, девојчето со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде и била укажана лекарска помош и и биле констатирани тешки повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021