понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 144
home Хроника

Малолетничка од Велес силувана од сограѓанин, познат неговиот идентитет

Малолетничка од Велес силувана од сограѓанин, познат неговиот идентитет

На 23.05.2021 во 22.15 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода Р.Ј.(58) од Велес постапувајќи по претходна пријава од 15-годишна велешанка.

Таа пријавила дека околу 17:30 часот во Велес извршил обљуба врз истата.

Известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус