вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 85
home Хроника

Малолетничка од Скопје заминала од дома со дечкото, па телефонски го известила татко ѝ- тој веднаш пријавил во полиција

Малолетничка од Скопје заминала од дома со дечкото, па телефонски го известила татко ѝ- тој веднаш пријавил во полиција

Вчера во 14.45 часот во Полициската станица Чаир, Е.В.(32) од Скопје пријавил дека неговата 15-годишна ќерка телефонски го известила дека заминала од дома со А.Н. од Скопје, со кого била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за расчистување на случајот.

Коронавирус