недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетничка од Скопје тешко повредена- возачот што ја удрил избегал

Малолетничка од Скопје тешко повредена- возачот што ја удрил избегал

На крстосницата од улица „Горно Лисиче“ и улица „Горноврановска“ цо Скопје, вчера во 14 часот се случила сообраќајна незгода во која засега непознато патничко моторно возило удрило во велосипед „Династи“, управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото.

Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана тешка телесна повреда.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус