среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 27
home Хроника

Малолетничка од Скопје претепана од врснички

Малолетничка од Скопје претепана од врснички

Вчера во 23:30 часот во СВР Скопје, 47-годишниот Ф.Љ. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.00 часот на улица „Босна и Херцеговина“ неговата 15 – годишна ќерка била физички нападната од неколку малолетнички. Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус