недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Хроника

Малолетничка од Скопје доживеала пекол: Добивала закани, па ја претепале

Малолетничка од Скопје доживеала пекол: Добивала закани, па ја претепале

На 09.03.2020 во 21:20 часот во СВР Скопје, Ј.П.(43) од Скопје пријавила дека околу 18:30 часот во кругот на училиште на ул.„Вера Јоциќ“ нејзината 17-годишна ќерка била физички нападната од З.Н. и Е.Н.

Тие  ѝ упатувале закани во изминативе два месеца.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус