четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Хроника

Малолетничка од Шутка избегала од дома- се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето

Малолетничка од Шутка избегала од дома- се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето

На 07.01.2020 во 22.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, С.А. пријавила дека од семејниот дом во Скопје заминала нејзината малолетна ќерка.

Таа во повеќе наврати се оддалечувала од домот и била враќана назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Локални избори 2021