четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 48
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Малолетничка од Куманово се предозирала со апчиња

Малолетничка од Куманово се предозирала со апчиња

Надлежните од одделението за педијатрија од кумановската болница пријавиле во полиција дека вчера кај нив родители донеле 14-годишно девојче од Куманово, кое испило 20 таблети.

Како што соопшти денеска СВР Куманово, девојчето било донесено во болницата во 10 часот и по укажаната лекарска помош е испратено во Клинички Центар Скопје.

За случајот известен е и јавен обвинител

Коронавирус