четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 105
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

Малолетничка од Косово исчезна во Скопје

Малолетничка од Косово исчезна во Скопје

На 20.02.2020 во 09:30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, А.Ш.(41) од Косово, со привремен престој во Скопје, пријавила дека од семејниот дом на ул.„Овчеполска“ се оддалечила нејзината ќерка.

Станува збор за А.Р.(17) од Косово, со привремен престој во Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Парламентарни избори 2020