вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Малолетничка од гостиварско била жртва на обљуба, неколку лица ќе одговараат за хоророт кој го преживеала

Малолетничка од гостиварско била жртва на обљуба, неколку лица ќе одговараат за хоророт кој го преживеала

На 26.10.2018, по претходно добиена пријава за обљуба на малолетнo женско лице од гостиварско село, направена во неколку наврати, извршен е претрес во домот на Н.Е ( 58 ), каде биле затекнати и Б.М.( 55) и А.М.( 62 ).

Тројцата се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка,а за Џ.С. и А.Р. е распишан централен распис.

МВР работи на расветлување на случајот и утврдување одговорност за сите инволвирани во него.

 

 

Коронавирус