сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 77
home Хроника

Малолетничка од Чаир е исчезната, нејзината мајка пријави во полиција

Малолетничка од Чаир е исчезната, нејзината мајка пријави во полиција

На 19.10.2021 во 11:00 часот во Полициска станица Чаир, А.Н.(44) од с.Визбегово, скопско, пријавила дека нејзината ќерка А.С (16) се оддалечила од домот.

СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на лицето.