среда, 2. декември 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Малолетничка насилно држена во дом на 10 години постар маж кој физички ја малтретирал

Малолетничка насилно држена во дом на 10 години постар маж кој физички ја малтретирал

Педесет и три годишен маж од Скопје синоќа пријавил дека претходниот ден, околу 23,50 часот, добил телефонски повик од пријател дека истиот ја забележал неговата 16- годишна ќерка како видно вознемирена се движи по улица во населбата Шуто Оризари.

-Џ.Р. се упатил на наведената локација и ја пронашол неговата ќерка, која му кажала дека присилно била држена од страна на 26 годишен маж во неговиот дом. Тој, според кажувањето на девојката, од 18.05.2018 година не и дозволувал да го напушти неговиот дом при што физички ја малтретирал, информираат од полицијата.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус