четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 16
home Хроника

Малолетничка му испратила фотографии со експлицитна содржина, па тој се фалел на другарите: Кривична за 16-годишен беровчанец

Малолетничка му испратила фотографии со експлицитна содржина, па тој се фалел на другарите: Кривична за 16-годишен беровчанец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 16-годишник од беровско село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на малолетник“.

Во текот на март 2019 година 15-годишно девојче на пријавениот, преку мобилен телефон, му испратило фотографии со експлицитна содржина, по што тој ги прикажал фотографиите на повеќе негови другари.

 

Коронавирус