четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 164
home Хроника

Малолетничка касната од куче во Визбегово

Малолетничка касната од куче во Визбегово

Малолетно девојче во скопското село Визбегово вчера попладне било каснато од куче скитник на левата рака.

Како што информира МВР, случајот синоќа во Полициската станица Чаир го пријавил родителот на детето, Б.Љ. (38) од Скопје.