среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Малолетничка истепана на улица во Скопје, познат идентитетот на напаѓачот

Малолетничка истепана на улица во Скопје, познат идентитетот на напаѓачот

На 24.06.2019 година во 14:30 часот во СВР Скопје, Р.С.(52) од Скопје пријавила дека на улица „Хаџи Јован Шишков“ нејзината 17- годишна внука била физички нападната од М.Ф.(35).

Сочинет записник по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус