понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Малолетничка и маж каснати од кучиња скитници

Малолетничка и маж каснати од кучиња скитници

На 30.01.2021 во 16.10 часот во Полициската станица Аеродром, С.А.(51) од Скопје пријавила дека на ул.„Бојмија“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.

На 30.01.2021 во 16.12 часот во Полициската станица Чаир, Д.И.(36) од Скопје пријавил дека во с.Визбегово бил каснат од куче скитник.

ЕУРО 2020

Македонија