вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Малолетничка и баба нападнати од кучиња скитници во Скопје

Малолетничка и баба нападнати од кучиња скитници во Скопје

На 08.06.2020 во 20:25 часот во СВР Скопје, О.М.(80) од Скопје пријавила дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје била касната од куче скитник.

На 09.06.2020 во 01:20 часот во Полициската станица Гази Баба, И.Д.(50) од Скопје пријавила дека на кејот на реката Вардар нејзината 17-годишна ќерка била касната од кучиња скитници.

Локални избори 2021