недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 76
home Хроника

Малолетни насилници: Шест лица од Куманово добија кривична пријава

Малолетни насилници: Шест лица од Куманово добија кривична пријава

СВР Куманово поднесе кривична пријава против шест 17-годишници од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 20.03.2021 во с.Доброшане, кумановско, пријавените физички го нападнале К.С.(18) од Куманово.

ЕУРО 2020

Македонија