сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетна скопјанка избегала од дома, си го земала и пасошот- таткото пријавил во полиција

Малолетна скопјанка избегала од дома, си го земала и пасошот- таткото пријавил во полиција

Во СВР Скопје, вчера во 22 часот, И.А.(42) од с.Идризово, скопско, пријавил дека од домот заминала неговата ќерка И.С. (17) од с.Идризово, а со себе го земала и својот пасош.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус