сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 82
home Хроника

Малолетна кавадарчанка обљубена од малолетен роднина

Малолетна кавадарчанка обљубена од малолетен роднина

 Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– На 22-ри овој месец во 21:00 часот во Полициската станица во Кавадарци лицето О.К. пријави дека нејзината малолетна ќерка  била  обљубена од нивен малолетен роднина од Кавадарци, соопшти Додевски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус