среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Хроника

Малолетна битолчанка исчезнала пред Бадник, полицајци ја нашле во интернет кафе

Малолетна битолчанка исчезнала пред Бадник, полицајци ја нашле во интернет кафе

На 08 јануари во интернет кафе на улица „Елпида Караманди“ во Битола полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола ја пронашле А.М.(14) од Битола.

На 5-ти јануари малолетничката била пријавена за исчезнатаод нејзината мајка