петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Малолетен прилепчанец однел девојче во својот дом и ја допирал по телото- мајката пријавила во полиција

Малолетен прилепчанец однел девојче во својот дом и ја допирал по телото- мајката пријавила во полиција

Вчера во 12:00 часот во Полициската станица Прилеп 43-годишна жена од Прилеп пријавила дека на 22.01.2020 нејзината малолетна ќерка била допирана по телото од 15- годишен малолетник во неговиот дом во Прилеп.

Се работи на расчистување на случајот.