понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 123
home Хроника

Малолетен пешак е тешко повреден

Малолетен пешак е тешко повреден

На 26.11.2021 во 14:05 часот на ул. Б.Ѓиноски во Гостивар патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.И.(25) од с.Градец, општина Врапчиште  удрило во малолетен пешак од Скопје.

По незгодата пешакот е пренесен во болницата во Гостивар каде од лекар консатирани му се тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово.

loading...