вторник, 2. август 2022. Вести денес: 33
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Хроника

Малолетен мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Струмица

Малолетен мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Струмица

На 04.11.2020 во 23.00 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Климент Охридски“ и „Ѓорѓи Василев“ во Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл, со струмички регистарски ознаки, управуван од 15 – годишник од с.Куклиш и патничко возило „алфа ромео“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(20) од Струмица, информираат од МВР.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица.

Коронавирус