сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 132
home Хроника

Малолетен мигрант се здоби со тешки повреди од струен удар на товарен воз

Малолетен мигрант се здоби со тешки повреди од струен удар на товарен воз

На 01.10.2019 во 11.20 часот било пријавено дека на железничкиот граничен премин Гевгелија, на товарен воз, од струен удар со тешки телесни повреди се здобил малолетен авганистански државјанин.

Лицето било пренесено во Јавната здравствена установа Гевгелија, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Гевгелија.

Локални избори 2021