вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Мало дете тешко повредено во сообраќајка во скопско

Мало дете тешко повредено во сообраќајка во скопско

На 19.09.2018 година во 15:20 часот во с.Кондово, скопско, патничко возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(54) од с.Долно Свиларе, удрило во шестгодишно момче од Глумово.

Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено на Детска клиника при комплексот клиники „МајкаТереза“.

Извршен е увид на местото на настанот.