понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 103
home Хроника

Мало дете тешко повредено, во него удрил автомобил

Мало дете тешко повредено, во него удрил автомобил

На 25.03.2019 околу 15:20 часот во село Опае, општина Липково, патничко возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(24) од село Лопате, кумановско, удрило во шестгодишно дете од село Опае.

Од ударот момчето се здобило со повреди и по укажаната помош во болницата во Куманово било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Куманово.

Коронавирус