четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 86
home Хроника

Мали деца каснати од кучиња скитници во Кисела Вода и Љубин

Мали деца каснати од кучиња скитници во Кисела Вода и Љубин

С.Х.(48) од село Љубин, скопско, утринава во 0:20 часот во Полициското одделение Сарај пријавил дека вчера околу 22:00 часот во село Љубин неговиот 10-годишен син бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Д.С.(49) од Скопје вчера во 12:00 часот во Полициската станица Кисела Вода пријавил дека на улица „Христо Татарчев“ неговата шестгодишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на левата надколеница.

Коронавирус