среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Хроника

МАКФАКС: Тешка несреќа на патот Велес-Штип- Се судрија автобус и комбе

МАКФАКС: Тешка несреќа на патот Велес-Штип- Се судрија автобус и комбе

Сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 20 часот на патот Велес – Штип, кај местото Мамутчево, потврдија за ,,Макфакс” од МВР.

Од полицијата првично информираа дека сообраќајната несреќа се случила меѓу автобус и комбе.

Целата вест на Макфакс.

Коронавирус