среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 100
home Хроника

Македонските граѓани никако да ја научат лекцијата- МВР за само 24 часа со енормно многу казни за не носење маски

Македонските граѓани никако да ја научат лекцијата- МВР за само 24 часа со енормно многу казни за не носење маски

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 733 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус